(044) 586-52-56,57                     (050) 381-40-49

Яблука нового врожаю з’явилось на ринку на 2 тижні раніше, ніж в минулому році

 
 

В Україні розпочався сезон продажу яблука урожаю 2018 року. До цього моменту, ще не всі фермери встигли розпродати яблуко врожаю минулого року. Про це повідомляють аналітики сервісу «Інфо-Шувар».

 

«Крім прискореного дозрівання яблука нового врожаю, сезон що розпочався має ще одну особливість – рекордні перехідні запаси «старого» яблука. Це переважно те яблуко, яке фермери розпочали продавати зі сховищ лише в середині квітня. Хоча врожай в 2017 році був не найкращим, станом на середину квітня, запас яблука в українських сховищах виявився досить великим, тому, в квітні ціна почала просідати, замість очікуваного зростання. Продажі яблука кінці сезону також суттєво підкосила рання поява ягоди — перша суниця та черешні з’явились на ринку вже у квітні,»- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

За даними «Інфо-Шувар», станом на початок липня на гуртових майданчиках країни раннє яблуко пропонується по 8-10 грн/кг, переважно мова йде про сорт Ерлі Женева. В минулому році сезон теж розпочався майже на 10 днів раніше, але тоді перше яблуко з’явилось на ринку ближче до середині липня, продавці пропонували його по 8-13 грн/кг і це було в 1,5 рази вище ціни на перший врожай яблука 2016 року. Запаси «старого» українського яблука в минулому році закінчились ще в першій половині травня, сьогодні залишки минулорічного врожаю фермери готові віддавати по 7- грн/кг.

 

http://landlord.ua/yabluka-novogo-vrozhayu-z-yavilos-na-rinku-na-2-tizhni-ranishe-nizh-v-minulomu-rotsi/