Техніка оранки вже майже тисячу років вважається одним з основних методів підготовки грунту: перекочування грудок дозволяє повернути грунту його первісну структуру і почати підготовку насіннєвого ложа. Однак як використовувати цю техніку? Коли це потрібно робити? Які переваги та недоліки? Як оранка може вплинути на грунт і навколишнє середовище? У цій статті ми детально розглянемо оранку, її мету і альтернативні методи.

Що таке оранка поля? Для чого вона використовується?

Під «оранкою» мається на увазі процес, що дозволяє видалити з грунту горизонтальні грудки. Потім грудки перекочуються і руйнуються, щоб повернути грунт в його первісну фазу, допомагаючи проходженню органічних речовин, забезпечуючи простір і поживні речовини для нового врожаю. Зазвичай оранка проводиться в кінці жнив. Фактично, мета цього методу полягає в тому, щоб знищити бур’яни і, перш за все, залишки попереднього врожаю, опустивши їх глибоко, щоб вони не могли вплинути на ріст рослин. Таким чином можна пом’якшити грунт і поступово підготувати його для наступного врожаю.

Знаряддя, що використовується для оранки називається плугом. Його тягне трактор (зазвичай з великою кількістю к.с.). Плуг може працювати на різній глибині:

  • Поверхневий, від 10 до 20 см
  • Середній, від 20 до 40 см.
  • Глубокий, від 40 до 60 см

Оранку можна проводити в різні періоди протягом року. Фактично при зяблевій оранці пожнивні залишки, органічні добрива закопуються в грунт в певний період, зі збільшенням кількості опадів і зниженням температурних градусів. В цьому відношенні більш низька температура має на увазі дію інею і розморожування, викликаючи швидке руйнування грудок.

Що стосується весни, оранка має в основному профілактичну мету. Її проводять безпосередньо перед посівом, щоб уникнути затвердіння грудок через поступову появу сонця і тепла.

Влітку оранка зазвичай застосовується на глинистому ґрунті, який має особливі потреби (наприклад, стає непрактичним під час сильного дощу, типового для осіннього сезону).

Оранка поля

Які переваги оранки?

Сьогодні оранка вважається дуже важливим методом підготовки насіннєвого ложа. Нижче ми проаналізуємо основні переваги, які може принести цей процес.

  • Відновлюється ідеальна структура грунту. Змішування грудок, їх перекочування і залишення місця на поверхні для «нового» поля, яке раніше не піддавалося інтенсивній культивації, що сприяє народженню і зростанню майбутньої нової рослини. Фактично, вона зможе знайти підходяще місце, щоб розширити своє коріння.
  • Нове поле буде водонепроникним і багатим киснем. При оранці ґрунт оновлюється: як наслідок, збільшується його пористість, необхідна для проходження води, кисню та інших органічних речовин. Крім того, залишки попередніх культур, які вносяться плугом на велику глибину, стають джерелом поживних речовин для нової рослини;
  • Строгий контроль над бур’янами. Накочення грунту також означає знищення бур’янів і зниження активності паразитів тварин, які перешкоджають або ускладнюють зростання врожаю.
pochvofreza - Навіщо потрібна оранка?

Які недоліки у оранки?

З появою технологічних інновацій оранка все частіше стає предметом обговорення агрономів і фермерських господарств. Фактично, цей метод має також деякі недоліки, які рухаються в протилежному напрямку по відношенню до екологічної стійкості. Нижче наведені деякі недоліки оранки:

  • Певна шкода наноситься мікрофлорі, яка присутня в грунті. Земля населена мікроорганізмами, кожен з яких має певні потреби відповідно до його життєвого рівня: на поверхні більше присутні аеробні мікроорганізми, яким для виживання потрібна велика кількість кисню; Спускаючись в глибину, ми виявляємо бактерії і анаеробні гриби, які страждають при контакті з повітрям. Таким чином, очевидно, що прикочування ґрунту означає порушення рівноваги мікрофлори;
  • Збільшення кількості робочих проходів. При оранці на поверхні землі залишаються великі грудки. З цієї причини необхідно буде використовувати інші методи для оптимальної підготовки ґрунту. Вони зменшать грудки і зроблять їх шаруватими, готовими для наступного врожаю. Однак ця процедура означає уповільнення всіх операцій і, як наслідок, збільшення витрат;
  • Вище енергетичне споживання. Додаткові робочі місця пов’язані з більш високими витратами на паливо і сильнішим впливом на навколишнє середовище. Крім того, плугу потрібне величезне тягове зусилля і, як наслідок, особливі трактори, які можуть коштувати не дешево.

Які методи альтернативні оранці?

Перш за все, з огляду на принцип «сталого сільського господарства», з плином часу були винайдені різні альтернативні методи. Їх основна мета – не працювати занадто глибоко, якщо в цьому немає необхідності, що, як наслідок, обмежує навантаження на трактор і як наслідок інтенсивне використання забруднюючого палива.

Перший метод називається «посів на твердий грунт» або «прямий посів». Він в основному використовується для зернових культур і полягає в посіві на грунт, все ще вкритий залишками попереднього врожаю, або «покривними культурами». Таким чином усуваються різні фази механічного обробітку грунту, підвищується природну родючість грунту.

Інший альтернативний прийом – мінімальна обробка грунту, яку виконує каменяр. Ці машини працюють на меншій глибині, ніж плуг, і не дуже сильно впливають на структуру ґрунту. Крім того, вони спеціально розроблені для забезпечення оптимальної підготовки насіннєвого ложа з самого першого проходу, що дозволяє уникнути додаткових робочих етапів і додаткових витрат.

Зокрема, каменярі Forigo Roter Italia здатні поховати рештки раніше вирощених культур, камені і покривні культури, що в той же час забезпечує гарне очищення грунту. Це означає, що після проходження кам’яних закопувачів земля більше не буде ділитися на великі грудки, а замість цього буде рівномірно кришитися, готова прийняти новий урожай.

Крім того, працюючи на поверхні, закопувачі каменів уникають ризику утворення твердого шару, зберігаючи грунт родючим з плином часу. Всі ці переваги можуть бути отримані без перевищення витрат на паливо і без величезного впливу на навколишнє середовище.

Кошик
There are no products in the cart!
Продовжити покупки
0