Відцентрові насоси відносяться до групи насосного обладнання лопатевого типу, а працюють вони за рахунок обертання лопатей і створюваної ними відцентрової сили, звідси і береться їх назва. Виробниками пристроїв цього типу є компанії CometSpA, Geoline, і багато інших.

Звичайно, варто виділити основні переваги даного типу агрегатів. Вони мають дуже високу продуктивність і підходять для перекачування рідин з великої глибини і рідин, що містять домішки. В експлуатації вони прості і надійні, мають при цьому порівняно нескладну конструкцію і невибагливі в обслуговуванні. Найкращі позитивні якості даного виду насосів проявляються при постійному перекачуванні рідини, що здійснюється з високою інтенсивністю, адже ще однією їх перевагою є здатність подавати рівномірний потік води протягом тривалого часу.

Однак є й недоліки у таких моделей. Насоси відцентрового типу представлені в двох модифікаціях: одноступінчастого і багатоступінчастого типу. Перші з них відрізняються низьким значенням напору (до 50 м). У моделей в багатоступінчастої модифікації натиск більше, але вони мають більш складну конструкцію і знижене значення ККД. Ще один недолік всіх відцентрових насосів – відсутність системи самовсмоктування, а отже, перед введенням в експлуатацію, їх необхідно заповнити водою.

Робочий механізм відцентрованих насосів є колесо з лопатями, закріплене на спеціальному валу всередині корпусу. У корпусі є два отвори для закачування і відкачування рідини. Електродвигун, часто поєднаний з корпусом за допомогою муфти, що працює в якості приводу. За рахунок обертання колеса, рідина переміщується від його центру до країв, при цьому ближче до центру створюється підвищений тиск, а на периферії – низька. При цьому рідина, з боку підводного отвору всмоктується в центр колеса, а з іншого боку вона виштовхується в трубопровід.

Говорячи про області застосування, варто сказати, що вони різноманітні. Їх застосовують в нафтогазовій промисловості, в опалювальних системах, на хімічних підприємствах і в сільському господарстві.

Класифікацій відцентрових насосів досить багато:

  1. В залежності від області застосування вони можуть бути нафтовими, каналізаційними, хімічними і так далі.
  2. Грунтуючись на кількості коліс: багатоступінчасті і одноступінчаті.
  3. Занурювальні, глибинні і поверхневі, якщо розглядати їх по відношенню до місця розташування в перекачуванні рідини.
  4. В залежності від способу відводу рідини їх підрозділяють на лопаточні і спіральні.
  5. Вісь колеса може розташовуватися в корпусі горизонтально або вертикально. Тут теж виділяються два типу.
  6. Відповідно до типу з’єднання корпусу з електродвигуном, пристрої можуть бути муфтові або приводні.
tsentrobezhniy nasos 2 - Відцентрові насоси: види, сфери застосування та головні переваги
Кошик
There are no products in the cart!
Продовжити покупки
0