Вирощування сільськогосподарських культур і землеробство пов’язане з важкою працею, це було б практично неможливо робити вручну при необхідних обсягах виробництва продукції. Машини та інструменти стали необхідністю для сільського господарства в наші дні. Застосування спеціалізованої сільськогосподарської техніки при всій різноманітності робіт справу досить дороге. Однак, досить мати один самохідний силовий агрегат, наприклад трактор або бульдозер, на який можна встановлювати різне обладнання в залежності від виду робіт, що. Таке обладнання називається навісним.

Сучасне навісне обладнання відрізняється своїм найширшим асортиментом, надійністю і тривалим періодом служби. В цілому, їх можна розділити на наступні основні категорії в залежності від їх використання.

Іригаційне, зрошувальні системи і обприскувачі: допомагає підтримувати полив сільськогосподарських культур на потрібному рівні і зазвичай включає в себе системи зрошення, насосні агрегати та ємкості для води. Це обприскувачі, іррігатори, дощувальні машини для води і засобів захисту рослин. Вони діють за одним принципом, розрізняють машини барабанного типу і спринклерні системи, відрізняються матеріалом виготовлення.

Зрошувальні котушки

Грунтообробне обладнання: використовуються для оранки грунту і підготовки її до обробітку. З їх допомогою вирівнюють і розпушують землю, готують грунт до посадки насіння. Розрізняють три типи такого обладнання:

  • плуги і пристосування для основного обробітку (оранки) грунту;
  • плуги і пристосування спеціального призначення, для роботи на нестандартних грунтах (наприклад для кам’янистих ґрунтів, чагарникові, болотні);
  • знаряддя і пристосування для обробки поверхневого шару землі: до них відносяться борони, шлейф-борони, сітчасті борони, катки та лущильники.

Косарки, жниварки і прибиральний інвентар: обладнання для збору врожаю, заготівлі силосу для худоби. Залежно від призначення розрізняють косарки, для викошування рослин і укладання в покоси у вигляді валка або порціями та косарки-плющилки, які одночасно зі скошуванням плющат стебла рослин для прискорення сушіння. До них же можна віднести причіпні екскаватори для збору різного виду коренеплідних культур: картоплі, часнику, цибулі.

Комбайни для збору урожаю

Посадочне обладнання: призначені для посадки саджанців і насіння на великих земельних ділянках після обробки грунту. Це різного виду сівалки, саджалки. Зернова сівалка використовується для посіву зернових культур. Для коренеплодів використовуються картоплесаджалки, для вирощеної заздалегідь розсади застосовуються розсадосадильні агрегати.

Сівалки

Культиватори: призначені для розпушування поверхні грунту і глибокого розпушування на глибину, знищення бур’янів, підгортання і нарізування поливних борозен, обладнання для прополки міжрядь. Одночасно розпушують ґрунт і видаляють бур’яни. Розрізняють парові, просапні і міжрядні культиватори.

Мульчери, пилки для кущів та подрібнювачі гілок: даний тип обладнання використовується для подрібнення різних рослин. Подрібнені рослини залишаються на полі, як добриво.

Мульчувачі

Розкидачі добрив: обладнання, яке використовують для рівномірного внесення мінеральних добрив і гною в грунт. Бувають за механізмом подачі гравітаційні і обертові.

Розкидачі мінеральних добрив

Граблі і прес-підбирачі. Граблі застосовуються для згрібання і ворушіння викошених рослин. Прес-підбирачі використовуються для підбору валків сіна та пресування їх в тюки або рулони.

Перераховані види навісного обладнання відносяться до найбільш поширених в сільському господарстві, але даний перелік далеко не вичерпний. Наприклад, на плантаціях чаю, екзотичних культур або виноградниках застосовується своє специфічне обладнання. Хоча сучасні тенденції мають на увазі універсалізацію і уніфікацію техніки і обладнання, виробники пристосовують таке обладнання під кожен вид сільськогосподарських культур. Крім того, багато типів навісного обладнання можуть виготовлятися фермерами самостійно.

Кошик
There are no products in the cart!
Продовжити покупки
0